Vítá Vás RPSavings s.r.o.

Ostrovní výstavba PV elektráren

Ostrovní výstavba PV elektráren

 

 

jako novinku od roku 2019 nabízíme prodej fotovoltaických panelů a větrnýc turbín pro ostrovní výstavbu. Systém pro ostrovní provoz je komponován s ohedem na cenu, kde minimální požadovaný výkon 2 kW se dá pořídit ji za cenu okolo 45 tisc. Kč.

 

Pro samoinstalaci poskytujeme odborné poradenství a zkušenosti z vlastního vývoje. Pro zákazníky co uvažují nad samomontáží PV systému poskytujeme rady z vlastních zkušeností.

 

Aktuálním cílem společnosti, není dosažení zisku na intalaci PV systémů, ale výzkum a vývoj mezi zákazní při použití vlastních technických řešení a poznatků.

 

Do budoucna uvažujeme i o komerční realizaci malých ostrovních systémů. 

 

 

Instalace a testování

 

společnost RP SAVINGS s.r.o. aktuálně zrealizuje dva projekty ostrovního provozu, kde první systém je výstavba PV elektrárny na rodinném domu o výkonu 3,1 kW a s kombinací větrné elektrárny o výkonu 1 kW. 

 

Celý system je komponován na dotápění (temperace) v objektu přes zimní měsíce, v léte pak nezávislí provoz  běžných elektrických spotřebičů, osvětléní objektu a ohřev TUV. 

 

Cílem projektu je celkové snížení spotřeby na odběrném místě zákazníka. Veškerá vyrobená elektřina je spotřebována, nic se nepouší do elektrické rozvodné sítě. 

 

Při optimálných podmínkách, by spotřeba na odběrném místě měla klesnou o 1/3. TZN roční úspora činí cca 10 000 až 12 000 Kč.

 

Návratnost projektu je počítána na dobu 10 až 13 let. 

 

Instalace obsahuje:

 

1x větrná elektrárna 1 kW 48 voltů 

1x řídící jednotka k větrné elektrárně

10x fotovoltaický panel 250 W

6x fotovoltaický panel 100 W

1x řídící jednotka v PV

1x měnič 12 / 220 

1x upravený otopný systém pro dotápění objektu

1x upravený ohřev TUV

1x sada trakčních baterií 130 Ah v systému 48 voltů

Celkem je odhad nákladů okolo 130 000 Kč. 

Projet je realizován samoinstalací zákazníka. Aktuálně na odběrném místě probíhá testovací provoz. 

 

Druhý projek ohřev TUV

 

projekt je založen jen na ohřevu TUV, kde máme instalován výkon 2 kW PV panelů. Tento systém je zaměřen na co nejnižší pořizovací cenu se samoinstalací. 

 

Aktuální náklady na vybudování PV systému vychází na 48 000 Kč za veškerý materiál. Montáž na oběrném místě probíhá formou samoinstalace.  

 

Při dosažení optimálních podmínek, by systém měl vyrobit dostatek elektrické energie ohřev TUV (bojler o objemu 60 L) a to na teplotu 60 s tupnů dvakrát za den. 

 

V případě zhoršených podmínek, je ohřev TUV zajíštován pomocí systému na tuhá paliva. 

 

Návratnost tohoto systému se pohybuje okolo 8 až 10 let.